SeyahatnamEM Dünya’yı Paylaşıyor

10 Mart 2010
Okuma süresi 1 dk

2 yıldır hazırlıkları süren SeyahatnamEM sonunda çıktı. Şu an için Boyut Yayınları’nın web sitesinden sipariş verebilirsiniz. Çok yakında tüm kitapçılarda bulabileceksiniz. (Hatırlatalım: Kitabın tüm gelirlerinin ODTÜ Burs Fonu’na aktarılacak.)

Radikal gazetesi de kitabımızın çıktığını web sitesinde anasayfadan duyurdu. İlgili haber yazısını buradan okuyabilirsiniz.

Kitapta yer alan yazımızın girişini okumak için:

İspanya & Portekiz

Yazın güneşli ve güzel günlerinin keyfini çıkararak bir kültür ve deniz tatili yapmak için bu mevsim kadar sıcak bir kültüre sahip bir bölgeyi, İspanya ve Portekiz’i seçtik. Kapsamlı bir gezi istiyorduk, o yüzden ayrıntıları iki ay öncesinden yavaş yavaş planlamaya başladık. Öncelikli amacımız mümkün olduğunca çok yer görebilmekti; ama bununla beraber tatilin büyük kısmının şehirden şehre koşuşturmaca içinde yollarda geçmesini de istemiyorduk.

İlk önce detaylı bir rehber satın aldık, daha sonra internetten İber yarımadasının tamamını gösteren büyük bir harita indirdik. Rehberi okudukça ilgimizi çeken yerleri haritada işaretledik ve takribi kaç gün harcayabileceğimizi not ettik. Daha sonraki aşama ise Endüstri Mühendisliği alt yapımızı kullanarak bir rotalama yapmak idi ama bu pek de kolay olmadı. Çünkü işaretlediğimiz her yeri istediğimiz kıvamda gezmek için 1 aydan fazla zaman gerekiyordu ve biz ise en fazla 3 hafta ayırabilecektik. Bu yarımadayı biraz fazla küçümsediğimizi fark ettik ve hevesle işaretlediğimiz bazı noktaları birer birer silmeye başladık. Çok hüzünlü bir süreçti. Umuyoruz, Allah böyle acıları bize tekrar yaşatmaz.

Yanan bağrımıza taş bastık ve rotamıza Barselona’dan başlayıp Valensiya, Toledo, Madrid, Salamanca, Porto, Lizbon, Coimbra, Evora, Sevilla, Cordoba, Malaga ve Granada’ya doğru uzanmaya karar verdik. Yol boyu 4300 km arşınladık.

Devamı kitapta.. 🙂

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir