Uğur Cem YILDIZ

ODTÜ Endüstri Mühendisliği ve Uludağ Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans mezunuyum. Çalışma hayatına 2002 yılında TOFAŞ İnsan Kaynakları’nda başladım. 2005-2014 yılları arasında organizasyonel gelişim, iş mükemmeliyeti ve bilgi teknolojileri alanlarında farklı yönetim görevleri üstlendim. 2014-2021 yılları arasında organizasyonel değişim ve inovasyon yönetiminin yanı sıra ofis çalışanları için tüm insan yönetimi süreçlerinden sorumlu birimlerin liderliğini yaptım. Hali hazırda Beyçelik Gestamp bünyesinde “İnsan Kaynakları”, “Bilgi Teknolojileri”, “Kurumsal İletişim” ve “Çevre, Sağlık, İş Güvenliği” fonksiyonlarından sorumluyum.

Bu kariyer yolcuğu boyunca “Stratejik Yönetim”, “Yetenek Yönetimi”, “Organizasyonel Değişim Yönetimi”, “İnsan Odaklı Tasarım / İnovasyon”, “Çeviklik”, “Koçluk”, “Takım Koçluğu”, “Yazılım Proje Portföy Yönetimi”, “Yazılım Hayat Döngüsü Yönetimi” konularında deneyim kazandım.

İnsan Odaklı Tasarım’ adlı kitabın yazarıyım. Aynı zamanda 2000 yılından bu yana ürettiğim ve ilgi alanıma giren konuları ugurcemyildiz.com adresindeki kişisel sitemde yayınlıyorum. Son dönemde Harvard Business Review Türkiye Blog‘ta da yazmaya başladım.